Letní kurzy

Spolek Klasická hudba mladým ve spolupráci se ZUŠ Pardubice-Havlíčkova pořádá příměstské letní kurzy pro žáky ZUŠ ve věku od 12 let. Kurzy jsou zaměřené hlavně na orchestrální a komorní hru, součástí budou ale též individuální hodiny. 

Druhý ročník kurzů proběhne opět na přelomu července a srpna. Informace o něm zveřejníme zde na začátku jara.

2. ročník — 25. – 30. července 2021

Kurzy se budou konat od neděle 25. do pátku 30. července. Nedělní setkání bude od 14:00 do 17:30, ve všední dny budou kurzy probíhat vždy od 8:30 do 17:30. Organizátoři však budou na místě každý den již v 8:00. Kurz vyvrcholí koncertem dětí v pátek 30. července od 18:30.

Přihlášky přijímáme od 1. března do 15. června. Houslisté a violisté mohou podávat přihlášky až do 30. června.

Kurzovné pro druhý ročník činí 3000 Kč. V ceně kurzovného jsou zahrnuty mj. náklady na vyučující, tvorbu či nákup notového materiálu a pronájem učeben. V ceně kurzu jsou též oběd, dopolední a odpolední svačina a pitný režim. Teplý oběd bude zajištěn formou dodávky ze stravovacího zařízení. V případě, že nebudete chtít využít nabídky obědů, sníží se cena kurzu o 600 Kč na 2400 Kč. Na místě bude možnost si ohřát vlastní oběd v mikrovlnné troubě.

Prosíme o úhradu zálohy 500 Kč společně s přihláškou. Zálohu posílejte na účet spolku č. 2701447971/2010.  Použijte, prosím, specifický symbol 210725. Do zprávy pro příjemce zadejte jméno a příjmení žáka. Pokyny k platbě doplatku Vám budou zaslány e-mailem na adresu uvedenou v registraci.

V případě zájmu můžeme zprostředkovat ubytování na kolejích Univerzity Pardubice. Toto ubytování není součástí kurzů, účastníci ho hradí zvlášť. 

Letošní ročník kurzů je pouze pro smyčcové nástroje (housle, viola, violoncello, kontrabas) a klavír.

Dětem se budou věnovat Martina Bártová (housle, HAMU Praha), Štěpán Křováček (violoncello, HAMU), Jan Hrubeš (kontrabas, Český národní symfonický orchestr), Ondřej Sejkora (kontrabas, JAMU Brno) a Nikola Valentová (klavír, HAMU Praha, pedagožka Konzervatoře Pardubice). Orchestr bude dirigovat Jakub Pikla (HAMU Praha, Národní divadlo Praha).

Orchestr i komorní hra bude ve znamení známých opusů jak klasické, tak filmové hudby. Finální repertoár vybereme podle toho, jak pokročilí muzikanti se sejdou.

Pokud máte ke kurzům jakékoliv další dotazy, neváhejte je poslat na e-mail kurzy@khmpce.cz. Děkujeme.

Těšíme se vás.

Přihlašujte se na formuláři ZDE: https://forms.gle/yCZeocbJfPx3Ehkz7